Serbarea Zilei României 2016

Dragi elevi, părinți și bunici, vă invităm cu mare bucurie și emoție să sărbătorim împreună ziua României. Așa cum mica noastră comunitate deja s‑a obișnuit, ne vom întâlni în sâmbăta din apropierea zilei de 1 Decembrie să marcăm această zi istorică. Nu haina îl face pe om, dar hainele mândre fac sărbătoarea. După o tradiție deja împământenită în comunitatea românilor din Eindhoven vă rugăm (dacă aveți și dacă vă face plăcere) să veniți îmbrăcați în port popular. Vă așteptăm cu tot dragul sâmbătă, 3 decembrie 2016, la ora 10:00 la școala românească din Eindhoven, la Mimosaplein 1.

Deschiderea anului școlar 2015 - 2016

Dragi parinti si copii,

Sâmbătă 19 septembrie 2015 va avea loc începerea unui nou an școlar la Școala Românească din Eindhoven. Vă așteptăm între orele 10:00 - 13:00 la sediul din Mimosaplein 1 la o zi deschisă la care pot participa și copiii și părinții.